O rodinné farmě KVĚT v Brloze

V roce 2011 konečně dozrál čas, kdy jsme mohli obnovit rodinné hospodářství (dnes se moderně říká "farmu"), které zlikvidovali komunisté v r. 1952 násilnou kolektivizací.

Posledním sedlákem na našem hospodářství byl náš děd Jan Bláha, kterého lidé přezdívali KVĚT. Ten byl v r. 1949 ještě s dalšími kolegy sedláky z našeho Brloha odsouzen za popuzování a v r. 1951 za rozvracení republiky (dle rozsudku Okresního soudu v Písku "...k trestu tuhého vězení, zostřeného tvrdým lůžkem..."), protože nechtěli dobrovolně vstoupit do JZD.

Následné události se podepsaly na jeho zdraví a v r. 1952 Květ umírá. Další perzekuce a zakládání JZD zažívá jeho manželka a naše babička Marie Bláhová se svými dětmi. Tím soukromé hospodaření na našem statku skončilo a vše zabrali a zničili lidé zakládající JZD v Brloze.

Začali jsme s chovem skotu Aberdeen Angus.

Rozhodnutím Ministerstva zemědělství se naše farma KVĚT stala ekologickou ke dni 15.11.2013.

Nastavením nových dotačních pravidel v r.2015 jsme se dotačních titulů v ekologii vzdali, ale ekologicky se chováme a hospodaříme nadále.

Náplní naší činnosti je pěstování a prodej zemědělských produktů. Léta ověřenými postupy získáváme vysoce kvalitní plodiny a jiné zboží, nebojíme se ale moderních inovací. Máme trvalý zájem nabízet svým stávajícím, ale i novým zákazníkům kvalitní a cenově dostupné produkty, stále zlepšovat a rozšiřovat své služby. Velmi si ceníme stálých zákazníků, proto je naší prioritou Vaše spokojenost. Nechte se přesvědčit o kvalitě soukromého zemědělství.

V případě jakýkolich dotazů nás neváhejte kontaktovat.